Novoroční taneční odpoledne STAP

Taneční soutěž STAP

Novoroční taneční odpoledne, které každoročně pořádá STAP – „Společnost tanečních pedagogů“ se konalo v sobotu 18. ledna 2020 v Salesiánském divadle v Kobylisích.
Mezi množstvím škol z Prahy, středočeského i východočeského kraje ohlásila svou účast i „Taneční škola Jany Tomanové“ jejíž vedoucí Jana Tomanová, je zakladatelkou této profesní organizace.

Na koncert byly nominovány 4. studentky školy s klasickým repertoárem. Jako první jmenuji Kristýnu Chmelovou, která se představila variací „Kolombína tančí“ s hudbou Bohuslava Martinů v choreografii Jany Tomanové. Další nominace představila Zorku Fuchsovou ve variaci I. dívčí z Pas de trois z Labutího jezera s hudbou P. I. Čajkovského v choreografii Gustava Voborníka. Tereza Hradská byla připravena na II. dívčí variaci z Labutího jezera, bohužel ji skolila nemoc, takže jsme s politováním museli její vystoupení odvolat. Jako třetí variací na tomto představení byla „Mistrovská hodina“ z baletu Louskáček od P. I. Čajkovského, v choreografii Gustava Voborníka. Představily se tu studentky Zorka Fuchsová a Annika Procházková, které tanec zvládly i bez nemocné Terezy.

Závěrem bych ráda sdělila, že škola s velkou úctou a obdivem uchovává choreografie Gustava Voborníka a prakticky je přenáší prostřednictvím studentů na jeviště. Čest jeho památce!
Jana Eriksson Tomanová

web: STAP Společnost tanečních pedagogů – akce

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Načítání...